Israel | 11-11-2016 | Kidron | morning

בין הגוף ליער - על בריאות ותזונה מערכתית

תאריך: 11-11-2016
שעה: 8:30-15:00
מיקום: יער המאכל בקידרון
מחיר: 230 ₪
תנאים: ילד מתחת לגיל 3 לא מחויב בכרטיס

בין הגוף ליער – על בריאות ותזונה מערכתית, סדנת בת יום בהנחייתם של לורן לוקמן, מומחה עולמי בבריאות טבעית, וסער אוסטרייכר, מומחה ליערות מאכל ומייסד יער המאכל בקדרון.

הקשר בין בריאות ואוכל זה דבר ידוע, אולי אפילו באנאלי. אבל מה קורה כשאנחנו מתייחסים לבריאות באופן מערכתי- כשאנחנו מבינים שהגוף האנושי והסביבה בה הוא מתקיים הם חלק מאותה המערכת? ושעל מנת שנהיה בריאים הכרחי שהצמחים אשר מניבים את מזוננו יהיו בריאים אף הם

בואו ללמוד כיצד ניתן ליצור מערכות בריאות יותר. מערכות גופניות-חקלאיות-סביבתיות שלמות, המתפקדות באופן יציב, גמיש, עצמאי ובריא.  בסדנה נסייר במקום ונלמד כיצד מקימים יער מאכל, נזכה ללמוד מלורן על גישתו לתזונה ובריאות, וכמובן שנלקט צמחים מהיער, נכין יחדיו מטעמים, ונטעם את טעמו של מזון אשר גידולו טייב את הקרקע והעניק בית גידול למגוון רב של חיות בר.

יער המאכל בקדרון נוסד בשנת 2011 כמרכז למחקר ופיתוח יערות מאכל ים תיכוניים, ומאז מוביל עשייה חלוצית ומהווה אבן שואבת לעוסקים בתחום. יער המאכל מבוסס על רעיון פשוט ואלגנטי: על ידי יישום עקרונות אקולוגיים בחקלאות נוכל לעצב מערכת אשר מתנהלת באופן בר קיימא כמו מערכת אקולוגית טבעית, ויחד עם זאת מניבה תוצרת מועילה לאדם כמו מערכת חקלאית. החזון שלנו הוא ליצור חגורת יערות מאכל סובבים את כל הים התיכון, למען ביטחון תזונתי ושיקום אקולוגי גם יחד.

מה בתכנית?

8:30- מעגל התכנסות חיבור והכרה, דברי פתיחה קצרים על המקום מאת סער.
9:00- דברי פתיחה של לורן על תזונה בריאות ויערות מאכל
9:20- סיור ביער המאכל
11:00- סדנת תזונת יער מאכל /קטיף והכנת מטעמים ביחד בקבוצות קטנות.
12:30- מציגים את המטעמים ונהנים מהמזון + זמן פתוח להיכרות ומנוחה
13:00- הרצאה של לורן על בריאות ותזונה.
15:00- הרצאה של לורן כולל שיח פתוח עם סער על יערות מאכל בריאות ותזונה והקשר ביניהם +שאלות.
15:00- סיום.

saar-ostreicherסער אוסטרייכר, 33, חוקר ומפתח מערכות פרמקלצ’ר ומתעניין בשילוב של פרמקלצ’ר והגישה האינטגרלית, לשם פיתוח מערכות מטייבות, גמישות, יציבות ומשמחות. ממייסדי יער המאכל בקדרון ומרצה בסדנת המבוא ליערות מאכל ובקורס יערות המאכל המתקדם. ממייסדי פרוייקט חגורת יערות המאכל הים תיכונית, ושותף בפורום ליערות מאכל המקדם את הנושא כחלק מההתפתחות אל עבר כלכלה מקיימת, הוגנת ומהנה. אוהב לרקוד קונטקט, לרוץ, לשחות בנחלים וללקט פירות.

loren-lockman-thumbלורן לוקמן, אחד מהמומחים המובילים בעולם כיום לבריאות טבעית וצומות רפואיים מייסדו ומנהלו של מרכז טנגלווד שבקוסטה ריקה (https://tanglewoodwellnesscenter.com/) סייע באופן אישי ליותר מ-5,000 מטופלים במעל 75 מדינות להוביל את בריאותם וחיוניותם לרמות גבוהות בהרבה והוא נרגש מכל הזדמנות לחלוק כל מה שהוא יכול עם כל מי שמעוניין. ואולי חשוב מהכל לדעת, שהוא נאה דורש ונאה מקיים. בן 55 הוא בכושר, חזק, ולא היה חולה אפילו יום אחד כמעט 30 שנה.

הוא דובר מרתק, משעשע ובעל ידע עצום, חדור תשוקה לעזור לאנשים למקסם את הבריאות, החיוניות שלהם, השלווה הנפשית ורמת התפקוד בכללה, חובב-טבע נלהב, טבעונאי יותר מ-24 שנה, אוהב חיות, מאסטר רייקי, מדריך פרמקלצ’ר מוסמך, משורר, מחבר ספר ילדים, חובב אופנועים, גולש גוף וגולש רוח מתחיל, ומי שפיתח את שיטת “יצירת הבריאות המושלמת” בערבות-ללא-תנאים, לורן משמש כבעל טור קבוע בשני מגזינים ואף פרסם מאמרים בעשרות מגזינים אחרים בארה”ב, לרבות Get Fresh, Washington Woman, Birth and Beyond, Just Eat an Apple, Natural Awakenings in the US, כמו גם פרסומים בבריטניה, אירלנד, בלגיה, פוארטו ריקו ובמדינות שונות אחרות.

%d7%a7%d7%99%d7%93%d7%a8%d7%95%d7%9f-%d7%aa%d7%a9%d7%9c%d7%95%d7%9d