בין הגוף ליער - על תזונה ובריאות מערכתית

סדנת בת יום בהנחייתם של לורן לוקמן, מומחה עולמי בבריאות טבעית, ניצן ויולי בצר, מומחים ליערות מאכל ומייסדים את יער המאכל בבית לחם הגלילית.

הקשר בין בריאות ואוכל זה דבר ידוע, אולי אפילו באנאלי. אבל מה קורה כשאנחנו מתייחסים לבריאות באופן מערכתי- כשאנחנו מבינים שהגוף האנושי והסביבה בה הוא מתקיים הם חלק מאותה המערכת? ושעל מנת שנהיה בריאים הכרחי שהצמחים אשר מניבים את מזוננו יהיו בריאים אף הם

בואו ללמוד כיצד ניתן ליצור מערכות בריאות יותר. מערכות גופניות-חקלאיות-סביבתיות שלמות, המתפקדות באופן יציב, גמיש, עצמאי ובריא.  בסדנה נסייר במקום ונלמד כיצד מקימים יער מאכל, נזכה ללמוד מלורן על גישתו לתזונה ובריאות, וכמובן שנלקט צמחים מהיער, נכין יחדיו מטעמים, ונטעם את טעמו של מזון אשר גידולו טייב את הקרקע והעניק בית גידול למגוון רב של חיות בר. 

יער המאכל בבית לחם הגלילית – נבנה על פני 13 דונם, על מנת שיהווה אבן שואבת למפגשים טובים בין אנשים, שייתן גג ליוזמות מבורכות ותרבות מקומית, שיהווה מרכז למידה לחקלאות בת-קיימא למתעניינים, שייצר תעסוקה, מרפא ונחמה לעובדי הכפיים בו, שייתן פרי וירק לעמלים סביבו ולדורשי שלומו, שיבריא את האדמה ויהווה מערכת אקולוגית חיה ושמחה, שיעורר השראה, שיעשה נעים בלב.

היום ניצן ויולי מעבירים קורסי גינון פרמקלצ’ר, הרצאות וסיורים, מתכננים עבור גינות פרטיות, גינות קהילתיות, יערות מאכל ופארקים ברחבי הארץ וכן מקיימים מדי שבוע ימי עבודה והתנסות עם מתנדבים.

 

איפה ומתי?

יום שישי 7.12.18

8:45 – 13:15

יער המאכל בית לחם הגלילית

מה בסדנה?

08:45 התכנסות
09:00 סיור מודרך ביער
10:15 הפסקה וכיבוד
10:45 הרצאה של לורן – יוצרים בריאות בדרך הטבע, הלכה למעשה
12:45 זמן שאלות
13:15 סיום

 מחירים

150 ש״ח לאדם, זוג – 240 ש״ח.

ניצן ויולי בצר, בני 30, הורים לשני ילדים ולהרבה חיות בית ומשק 

ניצן: טייס קרב במיל’, מדריך טיסה בביה”ס לטיסה בחצרים, עסק בהקמה וליווי של יערות מאכל ומרחבים אקולוגיים, בוגר קורס עומק ביערות מאכל של יער המאכל בקידרון וקורס PDC פרמקלצ’ר של ‘חווה ואדם’, תלמיד דיפלומה לתכנון פרמקלצ’ר ובעל תואר שני מאונ’ בר-אילן בניהול מערכות חינוך בלתי-פורמאליות.

יולי: בוגרת BA בפיתוח סביבתי מאונ’ בן-גוריון, בוגרת תכנית ‘צוערים לשלטון המקומי’ וארבע שנות עבודה ביישובים הבדואיים בתחום המוניציפלי. בשנתיים האחרונות עובדת בצוות הסטרט-אפ החברתי Bkind.

דנה עגור יועצת לבריאות טבעית ומנחת קבוצות,

תלמידתו של יצחק בן אורי ז”ל.

עוזרת לאנשים לרדת במשקל ולפתור בעיות בריאות ע”י תזונה.

מעבירה הרצאות וסדנאות לשיפור הרגלי אכילה בהתבסס על ידע פשוט, הגיוני ומפתיע.

אחד מהמומחים המובילים בעולם כיום לבריאות טבעית וצומות רפואיים מייסדו ומנהלו של מרכז טנגלווד שבקוסטה ריקה

(https://tanglewoodwellnesscenter.com) סייע באופן אישי ליותר מ-5,000 מטופלים במעל 75 מדינות להוביל את בריאותם וחיוניותם לרמות גבוהות בהרבה והוא נרגש מכל הזדמנות לחלוק כל מה שהוא יכול עם כל מי שמעוניין. ואולי חשוב מהכל לדעת, שהוא נאה דורש ונאה מקיים. בן 57 הוא בכושר, חזק, ולא היה חולה אפילו יום אחד כמעט 30 שנה.

הוא דובר מרתק, משעשע ובעל ידע עצום, חדור תשוקה לעזור לאנשים למקסם את הבריאות, החיוניות שלהם, השלווה הנפשית ורמת התפקוד בכללה, חובב-טבע נלהב, טבעונאי יותר מ-26 שנה, אוהב חיות, מאסטר רייקי, מדריך פרמקלצ’ר מוסמך, משורר, מחבר ספר ילדים, חובב אופנועים, גולש גוף וגולש רוח מתחיל, ומי שפיתח את שיטת “יצירת הבריאות המושלמת” בערבות-ללא-תנאים, לורן משמש כבעל טור קבוע בשני מגזינים ואף פרסם מאמרים בעשרות מגזינים אחרים בארה”ב, לרבות Get Fresh, Washington Woman, Birth and Beyond, Just Eat an Apple Natural Awakenings in the US, כמו גם פרסומים בבריטניה, אירלנד, בלגיה, פוארטו ריקו ובמדינות שונות אחרות.

Close Menu
×
×

Cart